Про проблеми з реєстрацією податкових накладних в ЄРПН в ПАТ "Черкасиобленерго"

    До ПАТ «Черкасиобленерго» надходять численні звернення від підприємств, установ, організацій-платників податку на додану вартість щодо порушення вимог Податкового кодексу України, а саме, несвоєчасної реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних.

 

      Це пояснюється низкою чинників, які не залежать від Товариства.

 

    Діяльність ПАТ «Черкасиобленерго» регулюється Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, яка своїми постановами протягом 2015-2016 рр. обмежує надходження грошових коштів на поточний рахунок Товариства.

 

   У зв’язку з цим ПАТ «Черкасиобленерго» було вимушене оформити розстрочення зобов’язання з ПДВ, яке в даний час не враховується при визначенні ліміту залишку на електронному рахунку для реєстрації податкових накладних підприємствам-споживачам електроенергії.

 

     Внаслідок недосконалого податкового законодавства та від’ємного залишку на рахунку СЕА Товариство та його відокремлені структурні підрозділи не мають можливості реєструвати податкові накладні в ЄРПН.

 

    З метою погашення зобов’зання з ПДВ у 2015 р. ПАТ «Черкасиобленерго» намагалось провести взаєморозрахунки відповідно до постанови КМУ від 04.06.2015 №375, які не були профінансовані з державного бюджету через незалежні від Товариства причини.

 

    Питання належного обліку ПДВ та реєстрації податкових накладних в ЄРПН потребують врегулювання на загальнодержавному рівні, тому ПАТ «Черкасиобленерго» з іншими підприємствами ПЕК звернулося до Міністерства фінансів України з проектом внесення змін до податкового законодавства та сподівається на якнайшвидше розв’язання цієї проблеми.

 

 

   Звертаємо увагу, що відповідно до пункту 198.6 ПКУ підприємства-споживачі електроенергії матимуть можливість скористатися податковими накладними від ПАТ «Черкасиобленерго» після їх реєстрації в ЄРПН протягом 365 днів.

 

 

ПАТ «Черкасиобленерго» сподівається на розуміння ситуації, яка склалась в Товаристві.