НКРЕКП встановила нові тарифи на електроенергію, що відпускається населенню

     Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, оптимізувала тарифи на електроенергію, що відпускається населенню, з метою поступової ліквідації перехресного субсидування населення за рахунок інших споживачів.

    Станом на 1 січня 2015 року населення оплачує лише 21,3 % фактичних витрат на виробництво, передачу та постачання електричної енергії. У зв’язку з цим роздрібні тарифи на електричну енергію для непобутових споживачів України є фактично завищеними, внаслідок чого постійно збільшується кінцева ціна на всі їх товари та послуги (більшість продуктів харчування, промислових виробів, побутових та інших послуг, у яких питома вага електроенергії займає значну частку).

   З урахуванням вимог Коаліційної угоди, укладеної учасниками коаліції депутатських фракцій Верховної Ради України VIII скликання, та з метою ліквідації перехресного субсидування населення за рахунок інших споживачів Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, прийняла рішення щодо поетапного підвищення тарифів на електроенергію, яка відпускається населенню.

    Зазначене рішення передбачає підвищення тарифів на електроенергію для населення в п’ять етапів протягом двох років.

    На першому етапі, починаючи з 01 квітня 2015 року, тариф на електричну енергію для населення підвищується в середньому за умови споживання у місяць:

50 кВт∙год  - на 3 грн;

100 кВт∙год  - на 6  грн;

150 кВт∙год -  на 22 грн.

    Кількість абонентів, які споживають до 150 кВт∙год/місяць, становить 60 % від загальної кількості населення.

    Також, Комісія прийняла рішення щодо зменшення нічного коефіцієнта до 0,5 для стимулювання населення використовувати електроенергію в нічний період.


Інтернет-посилання

Download
Prezentatsia_optymizatsia_taryfiv_na_ele
Microsoft Power Point Presentation 2.2 MB