ШАНОВНІ СПОЖИВАЧІ

На виконання вимог наказу Міненерговугілля України від 04.09.2014 №625 «Про затвердження плану виконання тимчасових надзвичайних заходів на ринку електричної енергії» та листа Міненерговугілля України від 24.09.2014 №03/32-6024, зважаючи на напружену ситуацію з поставками палива на теплові електростанції, питання зниження електроспоживання споживачами Черкаської області, особливо в денні та вечірні години доби залишається пріоритетним на весь осінньо-зимовий період 2014-2015 років.

На сьогоднішній день в Об'єднаній електроенергетичній системі України склався дефіцит палива та гідроресурсів, які впливають на виробництво електричної енергії, а саме через бойові дії на Сході України призупинено роботу 80% вугільних шахт та обмеження постачання газу.

Все це призводить до порушення балансу між виробництвом електричної енергії та її споживанням, і, як наслідок, може розбалансувати роботу Об'єднаної енергетичної системи України в цілому та, відповідно, регіональних енергосистем.

Враховуючи вищевикладене, ПАТ «Черкасиобленерго» звертається до споживачів електроенергії Черкаської області з проханням і з розумінням та відповідальністю віднестися до ситуації, яка склалася в енергетичній галузі України, раціонально та економно використовувати електричну енергію та максимально обмежити споживання електричної енергії з 8 до 22 години на весь осінньо-зимовий період 2014-2015 років.

Ситуація буде стабільна, якщо кожен мешканець з розумінням поставиться до складної ситуації, яка склалась у нашій державі, і не стане перевантажувати електромережі надмірним використанням побутових електроприладів та освітлення, особливо в години-пік.

 До уваги побутових споживачів!

Декілька простих практичних порад, як можна економно використовувати електроенергію та знизити енергоспоживання:

- Не вмикайте без зайвої потреби в період з 08:00 до 22:00 години енергоємні побутові електроприлади;

- Використовуйте електроенергію в житлових приміщеннях та місцях загального використання при потребі, намагайтесь не вмикати без нагальної необхідності прилади в пікові години;

- Віддавайте перевагу енергозберігаючим та світлодіодним лампам; при можливості замінюйте лампи розжарювання у квартирах та під’їздах на енергозберігаючі; використання енергозберігаючих ламп дозволяє спожити в 5 разів менше електроенергії, ніж з використанням ламп розжарювання. Термін експлуатації енергозберігаючих ламп в 8-12 разів довший.

- При виборі побутової техніки надавайте перевагу тій, що має високий рівень енергозбереження А, А+;

- Регулярно розморожуйте морозильники, це дає економію електроенергії до 30%.

 

- Пік навантаження на мережі енергопостачання припадає на період з 20:00 до 22:00. Тому у цей час не варто запускати прилади тривалого циклу (наприклад, пральні машини, посудомийки, мультиварки, електродуховки, прилади обігріву тощо).

- Завантажуйте пральну машину повністю. Це дозволить зменшити перевитрати енергії до 15%. Невірний режим прання призводить до споживання 30% зайвої енергії. 

- Обмежуйте використання електрочайників та прасок в час пік, регулярно чистіть електрочайник. Накип збільшує витрати на нагрів води на 30%.

- Виключайте всі електроприлади, які не використовуються (не залишати їх у режимі очікування). Це дозволить економити ще 8% електроенергії.

- Не залишайте пристрої на зарядці більше, ніж необхідно для повної зарядки акумулятора.

- Вимикайте світло, виходячи з кімнати.

- Для економії коштів та зниження енергонавантаження переходьте на зонні лічильники.

 До уваги юридичних споживачів! 

Заходи, щодо зниження енергонавантаження та недопущення перевищення лімітів по енергоспоживанню Черкаської області в цілому:

- Перегляд графіків виробничої діяльності з врахуванням можливості роботи у вихідні дні та в нічні години доби;

- Коригування часу роботи підприємства чи закладу: початок і завершення робочого дня;

- Проведення енергоаудиту та впровадження енергоощадних технологій;

- Впровадження обмеження споживання електричної енергії на власні потреби в період з 08:00 до 22:00 години.

Шановні споживачі!

Ви можете заощадити та захистити свій бюджет, використовуючи електричну енергію за тарифами, диференційованими за періодами часу, а саме в нічні години з 23.00 по 07.00 год.

Для цього зверніться із заявою до ПАТ «Черкасиобленерго» для отримання організаційно-технічних заходів на перехід розрахунків за тарифами, диференційованими за періодами часу.


Щоб отримати консультацію та роз’яснення Ви можете звернутись до:                         Кол-центру (0472) 33-87-87 або Інформаційно-консультаційного центру (м. Черкаси, вул. Байди Вишневецького, 47, тел. (0472)45-52-54, (0472)37-44-90, тел. факс. (0472)37-28-56)

Download
Порядок переходу на розрахунки за спожиту електроенергію по тарифах, диференційованих за періодами часу (для ПАТ "Черкасиобленерго"
dlya-ChOE-1.pdf
Adobe Acrobat Document 177.8 KB